Klub biatlonu

01.09.2019

Oddíl biatlonu pro děti a mládež ...

Klub biatlonu Jilemnice,z.s. je členem Českého svazu biatlonu (ČSB) - zastřešující organizace biatlonu v České republice. Hlavním posláním klubu je rozvíjet sportovní odvětví (olympijský sport) biatlon v daném regionu. Klub se soustředí především na práci s mládeží, kdy při pravidelné celoroční činnosti mladí adepti získávají základní střelecké a lyžařské dovednosti a rozvíjejí se jejich základní pohybové schopnosti (více k cílům a úkolům ve stanovách KB).
Při klubu biatlonu je zřízeno Sportovní centrum mládeže (SCM), což je vyšší článek pro sportovní přípravu biatlonových talentů ve věku nad 15 let, který navazuje na činnost základních článků (tzn. jednotlivých klubů) a také je zde zřízeno Sportovní středisko (SpS), což je opět vyšší článek pro sportovní přípravu mladých talentů, ale ve věku do 15 let. Oba články jsou republikově podporovány MŠMT (přímo i prostřednictvím ČSB).
Mladí sportovci se zde pod vedením profesionálních i dobrovolných trenérů systematicky připravují nejen k soutěžím Českého poháru, ale i k soutěžím mezinárodním.
Klub využívá k tréninku klubového zázemí v Areálu Hraběnka (klubovna, střelnice, kolečková dráha, běžecké tratě, posilovna...), máme k dispozici prostory střelnic na Horních Mísečkách a díky oboustranné spolupráci i ve Vrchlabí, dále máme k dispozici i zázemí SG a Sportovního centra (SC).

Nábor členů do klubu v žákovských kategoriích bude probíhat na jaře 19. duben 2023 a bude určen pro děti ročníku narození 2011 a 2012 (pouze výjimečně po projednání o rok starších nebo mladších). Mladším zájemcům doporučujeme trénink v přípravce ČKS SKI Jilemnice, kterou částečně trenérsky zabezpečujeme.

Kontakt:
Předseda klubu: Mgr. Jan Sucharda
E-mail: kbjilemnice@kbjilemnice.cz

Petr Hradecký

E-mail:  mr.hradecky@gmail.com

Web: www.kbjilemnice.cz

© 2019 Volný čas v MAS "Přiďte pobejt!" z. s. Všechna práva vyhrazena.